Stručný životopis

Pocházím z Liberce a žiji v Praze, kde jsem vystudovala přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy a získala doktorát oboru geobotanika, životní prostředí a ekologie.

Do roku 1992 jsem působila jako odborný pracovník správy CHKO Jizerské hory, kde jsem se kromě běžné správní činnosti v ochraně přírody soustředila na terénní výzkum, mapování krajiny a územní plánování.

První zkušenosti v cestovním ruchu jsem získala už v letech 1987-89, ale teprve po přelomovém roce 1989 jsem podlehla kouzlu cestování úplně. Nejprve jsem podnikla několik vlastních cest expedičního charakteru (Kanada, USA, Skandinávie, Island či Mongolsko), poté jsem spolupracovala s turisticky zaměřenými cestovními kancelářemi (KCR Kudrna Brno, CK Turistika a hory Ostrava). Po několika letech v CK Firo-tour jsem v roce 2002 zakotvila jako specializovaný průvodce CK Čedok, pro kterou jezdím prakticky do všech evropských zemí (zejména Španělsko, Albánie, Irsko, Skandinávie, Island) i exotických destinací (mj. Keňa, Maroko, Thajsko, Srí Lanka, Argentina, Chile a další). Od roku 2012 spolupracuji i s cestovními kancelářemi Vidět víc, Quicktour, Soleada a Fischer. Dokumentární fotografie ze všech mých cest jsou na těchto stránkách.

Na stránkách najdete také předběžný program „mých“ zájezdů na celý rok s tím, že jej samozřejmě průběžně aktualizuji, pokud je některý ze zájezdů zrušen nebo naopak přidán.

Těším se na cestu s těmi z vás, které již za dlouhé roky dobře znám a stali jste se mými nejen spolucestovateli, ale i kamarády, i na zcela nové tváře!

RNDr. Eva Loucká, Váš průvodce


Kontaktní formulář